piątek, 27 sierpnia 2010

Kolejna rocznica...


Blog przeżył już tyle zawirowań w moim życiu, że teraz już nie ma szans żeby nie przetrwał. Część mnie, która nazywa się Stig Helmer, też żyje i ma się dobrze. Więc na początek - pierwsza, ale nie ostatnia, melancholijna piosenka w tym wpisie:
Arkham działa już dwa lata. Ostatni rok był dla mnie bardzo miły. Słyszałem dużo pozytywnych opinii, m.in. że to "najlepszy muzyczny blog w Polsce" (opinia oczywiście przesadzona, ale zasłyszana od kilku osób, więc zły pewnikiem nie jest), otarłem się też kilka razy o profesjonalne pisanie o muzyce - ale od jakiegoś czasu znowu nigdzie nie piszę, więc gdyby ktoś miał jakąś ciekawą propozycję to proszę o kontakt : krzysztof.ryszard.wojciechowski@gmail.com . O filmie ostatnio też pisuję już tylko sporadycznie, więc spodziewajcie się niedługo w Arkham stałej rubryki o kinie (przynajmniej raz w miesiącu).

Dziękuję, że czytacie, dziękuję że zaglądacie. Komentujcie więcej, jeśli czujecie się na siłach.

Wiem że regularnie wchodzi tu kilka osób z różnych zakątków świata.
To all my visitors from distant lands : thanks a lot for being my guest in Arkham, hope You like what You find here. I'm not posting in English, since writting in a foreign language takes me too much time, and wears me out completely.

Na koniec garść polecanek...


...CZYTAJCIE!

Po pierwsze, zerkajcie na blog Zacharego :

http://literaturajakiejswiatniewidzi.blogspot.com/

Po drugie, czytajcie Venus + Carnage - swoją drogą, chyba najlepszy popkulturowy blog w Polsce (mówimy o "popkulturze z klasą" ofkors).

http://vallaor-venuscarnage.blogspot.com/

Po trzecie: Zły Dotyk pisze ostatnio do Życia Warszawy, więc gdy będziecie kupować fajki na stolcowym CPNie, to weźcie tę ścierę w ręce i zajrzyjcie do działu z kulturą.


Po czwarte: Translacje Gotham Central która od pewnego czasu możecie znaleźć na blogu grumika.
(znakomity komiks policyjno-kryminalny, który zadowoli wszystkich fanów tego gatunku - szczególnie zachęcam "filmowców")

http://grumisie.blogspot.com/2010/07/gotham-central.htmlPo piąte: jutro, tj. 28 sierpnia, jest Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksu. Z tej okazji polskie stowarzyszenie komiksowe szykuje happening związany z podwyższeniem vatu na książki . Jeśli jesteście z Wawy, idźcie tam w moim imieniu - bardzo proszę.

http://www.forum.gildia.pl/index.php?topic=32543.0


Oczywiście w innych miastach można ten dzień świętować w pojedynkę. Ja połączę go z publicznym piciem piwa nad oleśnickimi stawami .ZAPRASZAM!


...SŁUCHAJCIE!
|||1|||

|||2|||

Nowego singla Death in June... bo jest piękny! Wujek Douglas naprawdę zaskakuje - znajdziecie tu dwie delikatne, nastrojowe piosenki śpiewane do akompaniamentu fortepianu. Co prawda nie wchodzą od razu, ale po kilku odsłuchach rozrywają serce. Przywodzą na myśl niektóre songi Tibeta, akustyczną Anne Clark, a nawet Antonego Hegarty. Do tego na okładce Dougie dał zdjęcia z Polska --> klik .

Jeszcze raz Wam dziękuję, że mnie odwiedzacie w Arkham.

Heilige!

6 komentarzy:

Maciej pisze...

No to gratulacje!

stig helmer pisze...

Macieja bloga też czytajcie... acz bardziej specjalistyczny.

Lord Auch pisze...

Dzięki za rekomendację i życzę 93 lat działalności czy też 100, jak wolisz.

A ja byłem święcie przekonany, że grumik trafił do lamusa, dobrze wiedzieć, że pozostają aktywni

Dagger / blackdoggy.m pisze...

To nie jest najlepszy blog na świecie, ale na pewno jeden z lepszych. Pozdrawiam.

LeonPL pisze...

natchnien na nastepne wpisy zycze w takim razie. bez ciebie bym do dzisiaj tylko basinskiego sluchal;)

Vallaor pisze...

Moje gratulacje!!! Oby Arkham istniało jak najdłużej! Popieram gorąco pomysł pisania o filmach.A przy okazji - bardzo mi miło, że wśród rekomendacji umieściłeś Venus + Carnage! Postaram się, żeby regularnie było tam co poczytać :)